"Dopaj" pentru jucatori cu Brasov! Vor primi cate o sticluta de MIR! Vezi cum a trait Gigi Unirea 4-4 Dinamo!

Data publicarii: Luni 29 Martie 2010, 17:39
Data actualizarii: Luni 29 Martie 2010, 19:04

Gigi Becali comenteaza in stil propriu evolutia scorului la Unirea Urziceni 4-4 Dinamo.

"M-am uitat prin minutul 10 si comentatorul spunea ca ramane 2-2. L-am sunat pe Argaseala. Pai cum e 2-2 acolo ma? Pai asa bine. E bine ca nu mai au forta sa mai marcheze si ramane 2-2. Am iesit din camera si cand ma uit iar...3-2 pentru Dinamo. Il punea atacant pe Rusescu. De ce il pune pe asta atacant? Necurat lucru...Cand am vazut penalty am crezut ca rateaza. De unde...4-2 pentru Dinamo si am plecat iar. Gata. S-a terminat. Aia e. A batut Dinamo. Apoi am vazut 4-3...si in minutul 90 am plecat.

Ma suna o persoana apropiata si imi spune: ai vazut blestemul? ce blestem ma? Domne ce blestem ma ca a batut Dinamo. S-a termiant 4-4. Apoi l-am sunat pe Borcea si era suparat rau. El mi-a confirmat ca s-a terminat 4-4. Mie nu imi venea sa cred.

M-am rugat la Dumnezeu sa nu puna Dinamo in fata mea in clasament. Nu vreau Dinamo in fata mea. Vreau Unirea, Timisoara, orice numai Dinamo nu. Daca face egal Timisoara si bate Brasovul, o sa devin un profet al fotbalului", spune Becali.