DINAMO - SEPSI 1-2 | Au fost 15 minute in play-off! Dinamo pierde cu Sepsi dupa un penalty refuzat si eliminarea lui Nistor

Dinamo Liga 1 sepsi Superliga
Data publicarii: Vineri 13 Decembrie 2019, 22:23
Data actualizarii: Vineri 13 Decembrie 2019, 22:51

DINAMO - SEPSI 1-2

Min 90+4 Final de meci!
Min 90+4
Niczuly respinge incredibil de la radacina barei la ultima faza a meciului!
Min 82
Asteptat abia in 2020, Fabbrini revine pe teren!
Min 78 GOL Sepsi! Karanovic reuseste dubla dupa doar 2 minute de la primul gol! Faza trasa la indigo: greseala uriasa in apararea lui Dinamo!
Min 76 GOL Sepsi! Karanovic egaleaza printr-o lovitura de cap din 4 metri. Jucatorul lui Sepsi, fara marcaj!

Min 72
Nistor primeste al doilea cartonas galben pentru un fault la mijlocul terenului si este eliminat! Primul "galben", luat pentru proteste!
Min 70
Salli trimite pe langa poarta lui Dinamo dintr-o pozitie buna din careu!
Min 60 GOL Dinamo! Nistor deschide scorul dupa un sut deviat totusi de portarul Niczuly!

Min 48
Bouhenna respinge cu mana din careu la sutul lui Sorescu, dar arbitrii nu vad hentul si lasa jocul sa continue!

Min 46 A inceput repriza a doua!

Min 45 Final de prima repriza!
Min 41
Sut puternic al lui Popescu, prins fara probleme de portarul lui Sepsi!
Min 34
Si celalalt portar, Niczuly, are o interventie incredibila in fata lui Sorescu!
Min 10
Piscitelli, parada incredibila la reluarea cu capul a lui Stefanescu din cativa metri!
Min 6
Centrarea lui Sorescu il gaseste liber in mijlocul careului pe Perovic, dar acesta rateaza preluarea!
Min 4
Piscitelli respinge cu greu in corner un sut al lui Deaconu din afara careului!
Min 1 A inceput meciul!

Echipele de start:

Dinamo: Piscitelli - Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu - Mrzljak, Filip - Mihaiu, Nistor, Sorescu, Perovic
Rezerve: Straon, Moura, Fabbrini, Bejan, Rauta, Popa, Moldoveanu

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Stefan - Fulop, Vasvari, Deaconu - Gal-Andrezly, Carnat, Stefanescu
Rezerve: Csiszer, Karanovic, Salli, Diakhite, Barisic, Safranko, Fejer

Dinamo - Sepsi, ora 20:30, este meciul care deschide etapa cu numarul 21 din Liga 1. Cele doua echipe sunt vecine de clasament in play-out, insa diferenta de puncte este in favoarea dinamovistilor: 28, comparativ cu cele 26 ale lui Sepsi.

Dinamo este la doar doua puncte de play-off si poate urca in partea susperioara a clasamentului in aceasta seara daca va castiga. Cel putin pana la meciurile celor de la Gaz Metan si FCSB.

Dinamo nu a pierdut niciodata pe teren propriu in fata celor de la Sepsi. S-au jucat trei meciuri in Liga 1 cu Dinamo gazda, iar echipa din "Stefan cel Mare" a castigat o data si a remizat in alte doua randuri.