DINAMO - PRIMA VICTORIE PE TEREN PROPRIU

Data publicarii: Duminica 23 Septembrie 2007, 17:16
Data actualizarii: Duminica 23 Septembrie 2007, 17:16
DINAMO 2 - 1 U CLUJ

Campioana a reusit cu emotie prima victorie pe teren propriu in acest sezon. Fara Niculescu accidentat, dinamovistii au deschis scorul pe finalul primei reprize cand Margaritescu a sutat din careu  la coltul lung o  minge respinsa. In debutul reprizei secunde, Adrian Cristea executa impecabil o lovitura libera de la 20 de metri si Dinamo face 2-0.  Pasul inapoi facut de dinamovisti i-a costat pe acestia, clujeni relansand meciul. In minutul 74 U Cluj  marcheaza prin Szabo care reia la coltul scurt, din careu, o minge, profitand de o greseala in apararea dinamovista.

Echipa de start a lui Dinamo: Lobont - Galliquio, Moti, St. Radu, Pulhac - Margaritescu - Ad. Cristea, Bostina, C. Munteanu - Danciulescu, Bratu

Echipa de start a Universitatii Cluj: M. Tudor - Ungurusan, M. Baciu, Park, M. Jovanovic - Olah, B. Dolha, Khachatryan, V. Ghindaru - Goga, N. Jovanovic

Min 18: Pasa catre Jovanovic, Lobont anticipeaza, iese si retine balonul

Min 30: Lovitura libera pentru Dinamo. Bostina centreaza in careu, Danciulescu nu reuseste sa reia spre poarta din pozitie buna.

Min 42: GOL  Dinamo! Margaritescu deschide scorul pentru "caini" cu un sut din intoarcere

Min 53: GOL Dinamo! Adrian Cristea marcheaza printr-o lovitura libera executata superb in vinclul portii lui M. Tudor.

Min 64: Bratu are o actiune personala pe partea dreapta, dar suteaza peste poarta

Min 74: GOL U CLUJ ! Szabo inscrie din careu dupa o greseala in lant a apararii dinamoviste