POLI 'LASI' refuza sa bata! Dinamo 1-1 Poli Iasi! 2 ratari cu poarta goala si un penalty in bara!

Dinamo Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Vineri 23 Aprilie 2010, 22:37
Data actualizarii: Vineri 23 Aprilie 2010, 22:38

La primul meci cu stelistul Titi Dumitriu pe banca si Vali Badea cu Andrei Ionescu in teren, Poli Iasi a ratat o ocazie rara cu Dinamo: a ratat incredibil din toate pozitiile.

Poli Iasi a ratat de 3 ori cu poarta goala si un penalty, pe care Vali Badea l-a trimis in bara.

Dinamo a deschis scorul prin omul care a nascut ultimul scandal de la Dinamo, N'Doye. Senegalezul a marcat cu un sut de la 20 de metri, dupa o pasa cu calcaiul a lui Niculescu.

Poli Iasi a raspuns la pauza, cand Lucian Munteanu a egalat cu un cap din 7 metri, in minutul 53. Apoi a inceput nebunia.

In minutul 55, Cristi Constantin a scapat singur cu portarul Curca, l-a driblat, dar a cazut cu poarta goala in fata si Dinamo a scapat.

Vali Badea a ratat si el in minutul 63 cu poarta goala, dupa ce a trecut de Curca, insa in loc sa traga, a pasat. Tot Vali Badea a scos un penalty in minutul 64, pe care l-a ratat, trimitand in bara.

Echipele de start:

Dinamo: Curca - Molinero, Scarlatache, Moti, Pulhac - Torje, N'Doye, Kone, Alexe - Marius Niculae si Niculescu!

Poli Iasi: Branet, Straut, Mihailov, Adrian Ilie, Lucian Cristian Munteanu, Cristi Constantin, Ignatov, Vali Negru, Romulus Miclea, Vlad Alin Bujor, Vali Badea.

FAZELE MECIULUI:

Min 89. Molinero a centrat din alunecare, un fundas al lui Poli Iasi a facut hent, insa arbitrul nu a observat.
Min 87.
Torje trage din 14 metri mult peste poarta.
Min 79.
Marius Niculae il faulteaza pe Branet. L-a lovit involuntar cu talpa in piept, cand portarul plonjase dupa minge
Min 66.
Marius Niculae rateaza poarta din 5 metri.
Min 64.
Vali Badea scoate un penalty, dar il rateaza, dupa ce trimite in bara!
Min 63.
Vali Badea il dribleaza pe Curca, poarta e goala, dar el paseaza si dinamovistii resping
Min 60.
Torje trage pe langa poarta din 18 metri.
Min 55.
Cristi Constantin scapa singur cu portarul Curca, il dribleaza si cade in momentul cand se afla cu poarta goala in fata!
Min 53. GOL POLI IASI! Lucian Cristian Munteanu a marcat cu o lovitura de cap de la 7 metri.
Min 50.
Iese N'Doye, intra Daminuta.
Min 48.
Lovitura de cap Torje din 7 metri, apara Branet.
Min 46.
Schimbare la Dinamo: iese Moti, intra Rus
FINALUL PRIMEI REPRIZE
Min 45.
Vali Badea trage de la 25 de metri, apara portarul lui Dinamo.
Min 42.
Sut al lui Bujor la coltul lung, pe langa poarta.
Min 38.
Niculescu rateaza mingea din 6 metri.
Min 35.
Ignatov bate foarte periculos o lovitura libera de la 21 de metri, mingea se duce la jumatate de metru de poarta.
Min 32.
Vali Negru rateaza poarta cu un cap din 4 metri.
Min 29.
Sut Bujor de la 7 metri, peste poarta.
Min 21. GOL DINAMO! N'Doye deschide scorul cu un sut de la 16 metri, dupa o pasa cu calcaiul a lui Niculescu.
Min 17.
Lovitura libera batuta foarte bine de Niculescu la coltul scurt, respinge Branet.