Dinamo, invinsa cu 3-1 de Bursaspor in primul amical al iernii! Fundasul adus in locul lui Tamas a fost titular VIDEO

Data publicarii: Vineri 16 Ianuarie 2015, 17:11
Data actualizarii: Sambata 17 Ianuarie 2015, 00:57

Patrick Petre a scos un penalty in minutul 89

UPDATE: Dinamo a fost invinsa cu 3-1. Pentru Dinamo a marcat Boubacar, in minutul 89, el transformand un penalty obtinut de Patrick Petre.

In prima repriza a meciului cu Bursaspor, Teja a trimis in teren urmatorii jucatori: Marc - Barboianu, Mikk Reintam, Durimel, S. Filip - I. Serban, ElHamed - C. Matei, V. Lazar, D. Rotariu - M. Niculae.

In partea secunda au evoluat: Marc - Fai, Nedelcearu, Durimel, S. Filip - Boubacar, ElHamed - Gavrila, V. Lazar, Bilinski - M. Niculae.

UPDATE: Dinamo este condusa la pauza cu 3-0, dupa golurile marcate de Volkan Sen '11, Bakambu '33 si Ozan Tufan '40

Dinamo disputa astazi, de la ora 17:00, primul meci amical in stagiul de pregatire din Turcia.

Dinamovistii joaca impotriva turcilor de la Bursaspor, locul 5 in prima liga, prilej cu care Teja va testa un fundas central adus din Estonia, anunta pagina oficiala de Facebook a clubului Dinamo.

Mikk Reintam, 24 de ani, care a jucat ultima oara pentru Nomme Kalju FC (Estonia) este titular in partida de azi.

Echipa de start: Marc – Barboianu, Durimel, Mikk Reintam, Filip – Serban, Elhamed – Matei, Lazar, Rotariu – Niculae.