Dinamo, egal in ultimul meci inainte de noul sezon din Liga I: 2-2 cu Barnsley! Serban a fost in primul 11! Cum a aratat echipa lui Multescu:

Gigi Multescu Dinamo Superliga
Data publicarii: Joi 11 Iulie 2013, 19:41
Data actualizarii: Joi 11 Iulie 2013, 19:48

Doua victorii, trei egaluri si o infrangere - este bilantul dinamovistilor in amicalele din aceasta vara.

Dinamo a terminat la egalitate, scor 2-2 (0-2), partida amicala cu Barnsley (liga a II-a engleza), acesta fiind ultimul meci din turneul de pregatire din Anglia.

Golurile dinamovistilor au fost marcate de A. Curtean si I. Danciulescu, dupa ce Barnsley a condus la pauza cu scorul de 2-0.

Echipa trimisa in teren de Multescu:
Balgradean – L. Rus, Grigore, Asanovici, Matei, Boubacar, Curtean, I. Serban, Hasanovici, V. Lazar, Thomas

Dupa pauza au intrat in teren Pape Abdoulaye, Rotariu, Filip, I. Danciulescu, Stratila si Vastag.

Lotul dinamovistilor urmeaza sa se intoarca in tara sambata.