Dinamo, campioana mondiala azi-noapte la NIMIC! Explicatia penala (PLENARA) dupa esecul cu Pandurii :)

Dinamo Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Sambata 14 Septembrie 2013, 08:24
Data actualizarii: Sambata 14 Septembrie 2013, 08:27

PANDURII 2-1 DINAMO | Gorjenii au reusit o rasturnare spectaculoasa de scor dupa ce au fost condusi pana in minutul 78.

Dinamo a fost aproape de victorie la Targu Jiu, insa Pandurii a revenit spectaculoasa pe final de meci, cu doua goluri in ultimele 15 minute.

Daca Multescu a facut crize de nervi dupa meci si i-a reprosat vehement arbitrului Istvan Kovacs eliminarea lui Grecu din minutul 62, presedintele Anghelache a reusit sa nu spuna NIMIC in 10 fraze :)

“In principiu, eliminarile ar trebui gandite mai profund. Eu nu pot spune mai mult decat ca a dat o eliminare pentru doua galbene. Exista un observator de joc, el trebuie sa analizeze. Eu pot sa spun ca eliminarea a cantarit mult in teren. Sunt multumit de joc, echipa a facut un efort extraordinar si a cautat sa-si valorifice sansa. A jucat, a pierdut, asta e acum. Nu pot comenta ce spun altii, nu pot sa vorbesc despre eliminare si despre presiunea pusa de cei de la Pandurii.

"Nu pot sa apreciez evolutia lui Ionut Serban.
A jucat doar 8 minute, nu pot sa spun ceva despre el. Tucudean s-a batut, a incercat, dar a fost singur. El si-a facut rolul. Nu stiu daca este un campionat compromis, nu pot stiu, vom vedea ce se va intampla”, a spus Anghelache la Digisport.