Dinamo a facut instructie cu Otelul!

Data publicarii: Sambata 06 Octombrie 2007, 21:36
Data actualizarii: Sambata 06 Octombrie 2007, 21:36
DINAMO 6-1 OTELUL GALATI

Ploaie de goluri in Stefan cel Mare. Dinamo si-a revenit dupa socul eliminarii din Cupa UEFA de catre suedezii de la Elfsborg. Dinamo trage tare pentru campionat si visul sefului Borcea - Champions League si a zdrobit cu 5-1 pe Otelul in “Groapa” . Bulgarul Jelev i-a socat pe suporterii si asa putin numerosi cand l-a invins pe Lobont cu o lovitura de cap dupa un corner in minutul 14. Nici nu au avut timp sa se bucure galatenii ca Moti a si egalat in minutul 15 dupa o centrarea perfercta a lui Bostina. In minutul 21  Bostina centreaza in careu, Bratu reia cu capul pe sub Kouha si o aduce pe Dinamo in avantaj. Pe finalul primei reprize Danciulescu duce scorul la 3 la 1 dupa un penalty transformat in urma unui contact intre Margaritescu si Kouha. In repriza a doua doar Dinamo e existat pe teren: Bratu realizeaza dubla din pasa lui Danciulescu care realizeaza un hattrick prin golurile din minutele 78 si 84.

Echipa de start a lui Dinamo:  Lobont - Galliquio,  Moti, St. Radu,  Pulhac  Margaritescu,  Cristea  Ropotan, Bostina,  Danciulescu,  Fl. Bratu

Echipa de start a Otelului: Kouha, Gado, Nogo, Jelev, Ilie  L. Iorga, S Costin - J. Szekely, G. Paraschiv, D. Stan,  E. Jula.

Min 14: Gol Otelul. Jelev marcheaza cu capul la capatul unei centrari venite din corner.
Min 15: Gol Dinamo: Moti restabileste egalitatea dupa o centrarea perfecta a lui Bostina.
Min 21: Gol Dinamo! Bratu o aduce pe Dinamo in avantaj dupa o centrare a lui Bostina.
Min 32:  Danciulescu suteaza din prima din marginea careului, insa mingea trece peste poarta.
Min 36: Acelasi Danciulescu nu reuseste din fata portii galetene sa  loveasca mingea.
Min 40: Danciulescu marcheaza din penalty si aduce avantajul gazdelor la 3-1
Min 65: Gol Dinamo! Bratu face dubla din pasa lui Danciulescu
Min 78: Gol Dinamo! Danciulescu marcheaza cu un sut din margina careului
Min 83: Gol Dinamo! Danciulescu face hattrickul marcand elegant cu un sut cu exteriorul din afara careului