Din nou la lumina: Farul 1-0 UTA Arad

Data publicarii: Duminica 21 Octombrie 2007, 17:03
Data actualizarii: Duminica 21 Octombrie 2007, 17:03
FARUL PARASESTE ZONA RETROGRADABILA

UTA nu a reusit sa scape de blestemul meciurilor din deplasare, si a pierdut la limita meciul cu Farul, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat in minutul 4 de Emil Nanu. Pe finalul primei reprize, oaspetii au incercat sa inscrie, insa centrarea trimisa de Ionut Balan, nu a putut fi transformata in gol de Roszel. Acelasi Roszel nimereste transversala in minutul 60, cu un sut din marginea careului constantean! Ultima mare ocazie de gol s-a consumat in minutul 85, cand fostul Stelist, Gurita nu a reusit sa il invinga pe portarul Hutan. Farul reuseste o victorie importanta, care propulseaza echipa afara de pe pozitiile retrogradabile.

Echipa de start a Farului:  G. Curca - Farmache, Schiopu, Gheara, Maxim - Voiculet, Fl. Patrascu, M. Nae, Bacila - Chigou, E. Nanu.

Echipa de start  pentru UTA: Hutan - I. Balan, D, Chirita, Chita, Pascovici - Hora, Drida, Djokovic, Vasiljevic - Roszel, Edson

Min 4: Gol Farul! Emil Nanu deschide scorul pentru Farul!