Dica reuseste dubla, la 4 luni de la ultimul gol inscris!

Data publicarii: Joi 10 Aprilie 2008, 18:31
Data actualizarii: Joi 10 Aprilie 2008, 18:31
GLORIA BISTRITA 1 - 3 STEAUA
Steaua a reusit sa razbune toate insuccesele din fata Gloriei, chiar si meciul nebun de acum doi ani, cand la vestiarul Stelei s-a lasat cu sange. Capitanul Radoi a cazut si de data asta la datorie, cu cateva minute inaintea meciului, accidentandu-se la incalzire. Golgeterul Stelei, Nicolae Dica, si-a regasit forma din sezonul trecut si a inscris doua goluri in 5 minute. Gloria a incercat sa se opuna prin Toma, care a inscris pentru 2-1 cu cateva secunde inainte de pauza. In repriza a doua, elevii lui Sabau nu au reusit sa mai atace, iar la un corner al Stelei, Hatzibulic a deviat mingea in poarta lui Tatarusanu si a dus avantajul Stelei la 3-1. Trei puncte mari pentru Steaua, care urca pe locul I in clasament cu  59 de puncte si asteapta cu sufletul la gura meciul rivalilor de la Cluj cu Unirea Unirea Urziceni. In ultimele sase etape, Steaua va avea de dat piept cu echipe grele - U Cluj, Otelul Galati, Poli Timisoara, Craiova, Dinamo si Gloria Buzau vor face tot posibilul pentru a iesi cu puncte din confruntarea cu trupa lui Lacatus.