Dennis Man a fost lăudat de italieni, însă nu a primit cea mai mare notă de pe teren! Mihăilă, „taxat”: „Se pripește!”

Dennis Man Parma valentin mihaila Superliga Man și Mihăilă
Data publicarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 12:36
Data actualizarii: Sambata 21 Octombrie 2023, 12:40

Dennis Man (25 de ani) a fost lăudat de presa din „Cizmă” după evoluția din meciul în care Parma s-a impus în fața lui Como, scor 2-1, însă nu a fost cel mai bun de pe teren.

Circati și Hernani, fiecare notați cu 7,5 au fost jucătorii cei mai buni de pe teren, potrivit tuttomercatoweb.com.

Dennis Man, cu gol marcat în minutul opt, a obținut a doua cea mai mare notă: 7, la fel ca Charpentier.

„Golul său spectaculos a deschis balul, apoi s-a distrat cu defensiva adversă. Și-a ajutat și propria defensivă”, au scris italienii.

Italienii l-au „taxat” pe Mihăilă

Intrat în a doua parte a partidei, Valentin Mihăilă a primit doar 5,5: „Nu a intrat prea bine în joc. Impresia a fost că s-a pripit de prea multe ori”.

Dennis Man a jucat până în minutul 72, când a fost înlocuit chiar cu Charpentier. Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a intrat pe teren în minutul 63.

Parma este lider în clasamentul Seriei B, cu 23 de puncte, în timp ce Como este pe 6, cu 14 puncte.