Decizia luată de Laszlo Dioszegi, după ce Sepsi a fost umilită de CFR Cluj

CFR Cluj - Sepsi OSK laszlo dioszegi Superliga Superliga Laszlo Dioszegi
Data publicarii: Joi 05 Octombrie 2023, 23:23
Data actualizarii: Joi 05 Octombrie 2023, 23:22

Ardelenii au înscris de trei ori și au câștigat la scor de neprezentare împotriva trupei din Sfântu Gheorghe (3-0).

CFR Cluj a primit vizita celor de la Sepsi OSK pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia. În urma întâlnirii, fosta campioană a României a cucerit toate cele trei puncte, esențiale în bătălia pentru câștigarea titlului în Superliga anul acesta.

Attila Hadnagy, director sportiv la Sepsi OSK, a vorbit după meci și a subliniat că Laszlo Dioszegi, patronul covăsnenilor, a plecat imediat după ce arbitrul Cătălin Găman a fluierat finalul meciului.

De asemenea, oficialul formației dirijate de Liviu Cioboariu a anunțat că vineri se va face o ședință la club și a mai dezvăluit că se vor lua câteva măsuri, după ce Sepsi nu a mai reușit să se impună de cinci meciuri.

„Chiar a fost foarte supărat patronul nostru. A plecat imediat, noi am mai rămas. Mâine avem și o ședință și clar vom lua o decizie. Trebuie să luăm măsuri repede, pentru că așa nu mai merge. Noi suntem foarte buni cu jucătorii, suntem cu primele și cu salariile la zi”, a spus Attila Hadnagy, potrivit DigiSport.

CFR Cluj - Sepsi OSK 3-0

Panagiotis Tachtsidis a deschis scorul pentru ardeleni în minutul 41, după ce a transformat impecabil o lovitură de la 11 metri. În repriza secundă, Mario Camora a dus scorul la 2-0 în minutul 70.

Pe finalul partidei, după ce CFR Cluj și-a creat câteva ocazii mari la poarta lui Roland Niczuly, Daniel Bîrligea a mai punctat o dată pentru ardeleni și a blocat tabela de marcaj la 3-0 în minutul 81.

Echipele de start

• CFR Cluj: Sava - Mihai, Mogoș, Ajeti, Kresic, Morgan - Muhar, Tachtsidis, Cvek - Juricic, Jefte
  • Sepsi OSK: Niczuly - Aganovic, Bălașa, Kecskes, Ștefan - Oroian, Alimi, Francisco - Gheorghe, Debeljuh, Ștefănescu