Daniel Bîrligea e dur: ”Nu înțeleg! Avem VAR să-l ținem în debara”

daniel birligea Sepsi OSK - CFR Cluj Superliga Superliga Daniel Birligea
Data publicarii: Vineri 29 Martie 2024, 23:37
Data actualizarii: Vineri 29 Martie 2024, 23:36

Sepsi OSK - CFR Cluj s-a încheiat 1-1.

Cele două echipe și-au dat întâlnire în etapa #2 din play-off-ul Superligii României vineri seară, pe stadionul din Sfântu Gheorghe. La capătul celor 90 de minute, Sepsi OSK și CFR Cluj au împărțit punctele.

Daniel Bîrligea a vorbit la flash-interviu despre faza petrecută în minutul trei, când atacantul a cerut penalty după o acțiune petrecută în careul advers în care ar fi fost faultat de Ronald Niczuly.

• Fotbalistul a susținut că VAR-ul ar fi trebuit să intervină și să analizeze presupusul fault.

”Cu siguranță sunt supărat pe mine că nu am dat totul ca să-mi ajut echipa. Echipa a jucat bine, a dat totul. Câteodată nu este noroc. Trebuie să muncim mai mult și să fim concentrați în fața porții și să aducem puncte, că de asta avem nevoie.

Joc avem, jucători avem, punctele lipsesc. Toată lumea s-a obișnuit ca CFR să câștige mereu, dar mai sunt ani în care echipa nu merge în direcția potrivită.

Avem VAR să-l ținem în debara. Nu înțeleg de ce nu s-a dus să se uite (n.r. George Găman). Mă atinge, e fault. Noi suntem CFR... dacă eram altă echipă, ne dădeau penalty-uri, nu unul”, a spus Daniel Bîrligea după meci.

Sepsi OSK - CFR Cluj 1-1

Marius Ștefănescu a înscris în minutul 9, iar Matija Boben a restabilit egalitatea 12 minute mai târziu. Tabela de marcaj a rămas 1-1, iar Sepsi OSK și CFR Cluj au beneficiat câte un punct în urma duelului.