Dacia Mioveni, la a treia victorie cu Sorin Cartu!

Data publicarii: Duminica 04 Noiembrie 2007, 16:53
Data actualizarii: Duminica 04 Noiembrie 2007, 16:53
DACIA MIOVENI 2-1 POLI IASI

Dacia Mioveni a dovedit ca ultimele rezultate nu au fost deloc intamplatoare: baietii lui Sorin Cartu au castigat cu 2-1 in fata celor de la Poli Iasi. Mioveniul a fost dominat clar in prima repriza de "plaiesii" lui Ionut Popa, insa Neagoea deschis scorul in minutul 34, cu un sut exceptional din afara careului.

Aflati "in foame" de puncte Iesenii au continuat sa atace in repriza secunda si au egalat in minutul 80, prin Paul Tincu. Ionut Popa radea pe sub mustata, cu gandul la un punct adus din deplasare, insa Trofin a adus bucuria in tribunele stadionului din Mioveni prin golul de trei puncte reusit in chiar ultimul minut de joc.

Antrenorul Daciei, Sorin Cartu, a fost fair-play si a recunoscut ca echipa sa a avut noroc, lasand sa se inteleaga ca un egal ar fi reflectat mai mult realitatea din teren. "Cand obtii victoria sau pierzi in minutul 90, inseamna ca ai noroc, sau ghinion. Din fericire, astazi nou am fost cei norocosi. Am avut o prima repriza modesta, in care Iasiul ne-a dominat. Repriza a doua a fost mai echilibrata, dar am primit un gol din neatentie. Este un moment bun pentru echipa, suntem neinvinsi de patru etape. Vom avea un meci foarte greu la Cluj, cu CFR", a declarat Cartu.

Iata componenta celor doua formatii:

Mioveni: Stanca, R. Neagoe, Daouda, Olteanu, Dobre, Trofin, Murgan, Balauru, Vladu, Bratu, Lupascu.

Poli Iasi: Branet, Munteanu, Kalay, Onut, Buta, Naidin, Milea, Miclea, Sfarlea, Balba, Bakovic.