"Dacă mi-a zis ceva de mamă, nu mai știu". Reacția lui Mircea Rednic, după 'răspunsul' lui Fabry, de pe teren

Mircea Rednic fabry fc voluntari UTA Arad Superliga Mircea Rednic, la conferința de presă
Data publicarii: Sambata 17 Februarie 2024, 16:28
Data actualizarii: Sambata 17 Februarie 2024, 16:39

UTA Arad a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 1-0 (0-0), în deplasare, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.

Unicul gol al partidei a fost marcat de slovacul Andrej Fabry (77), cu o lovitură de cap.

Andrei Dumiter a ratat cele mai mari oportunităţi ale gazdelor, în minutele 30 şi 60, de fiecare dată Florin Iacob având intervenţii providenţiale.

UTA Arad are trei victorii şi un egal în ultimele patru etape. FC Voluntari a obţinut doar două puncte în cele trei etape cu Nicolae Dică antrenor. Ilfovenii au trei egaluri şi patru înfrângeri în ultimele şapte etape.

Reacția lui Mircea Rednic după victoria cu FC Voluntari

După meci, Mircea Rednic a comentat gestul făcut de Fabry, lăsat pe banca de rezerve. Introdus pe teren în partea secundă a meciului, atacantul slovac a marcat după șapte minute și a făcut un gest spre banca tehnică, însă antrenorul nu a fost deranjat.

"Cred că Fabry mi-a transmis salutări, sănătate multă. Ar fi vrut să fie titular, dar trebuie să înțeleagă că aici e concurență.

Mă bucur că a înscris. Dacă mi-a zis ceva de mamă sau de tată în limba lui, nu mai știu. Nu am greșit pentru că l-am ținut rezervă, deoarece a venit cu un plus, a avut o reacție pozitivă.

Nu mai vorbim de play-off, de fiecare dată când am spus ceva după un meci bun, am luat o castană. Așa că tăcem și pregătim foarte bine meciul cu Petrolul", a declarat Mircea Rednic.