Cum au trait stelistii RUSINEA de la Medias: "Am facut CEA MAI BUNA repriza, Gazul nici n-a trecut mijlocul terenului!"

Alex Bourceanu Gaz Metan Medias Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 10 Septembrie 2011, 23:44
Data actualizarii: Sambata 10 Septembrie 2011, 23:48

Gaz Metan 3-0 Steaua | Stelistii sunt distrusi dupa meciul de la Medias. Cred ca scorul e prea dur pentru realitatea din teren si spun ca meritau cel putin un rezultat de egalitate.

Alex Bourceanu a vazut un joc excelent al Stelei in primele 45 de minute. Recunoaste ca rezultatul a fost rusinos si crede ca Steaua poate sa-si revina pana joi, cand intalneste Schalke in Europa League.

"Ce s-a intamplat? Am jucat excelent in prima repriza! Adversarii nostri nici n-au trecut centrul terenului! Au avut un penalty, care nici nu stiu daca a fost, dar nu e treaba mea. Al doilea gol a fost precedat de un hent, nu ne-am mai revenit si am mai luat un gol. Am facut cea mai buna repriza din ultimele meciuri, nu meritam sa pierdem. Ne cerem scuze suporterilor, celor care ne sustin!

E un rezultat rusinos, foarte rusinos! Trebuie sa trecem repede peste insuccesele astea, ne asteapta un meci foarte greu, cu Schalke. Pana joi ne gandim cum sa facem ca sa spalam rusinea, sa jucam mai bine si sa demonstram ca scorul nu reflecta realitatea din teren. Va fi mai greu cu Raul decat cu Bud!", a spus Bourceanu la DigiSport.