CFR Cluj Cristi Balaj daniel birligea Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 20:25
Data actualizarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 20:41

Poli Iași și CFR Cluj s-au întâlnit în prima etapă din returul Superligii României.

Partida a fost una spectaculoasă, cu șase goluri, dintre care primele cinci au fost marcate în prima repriză. Poli Iași a condus cu scorul de 2-0, însă la finalul primei părți, ardelenii au intrat la vestiare în avantaj, scor 3-2.

Echipa lui Leo Grozavu a restabilit egalitatea în repriza secundă, iar după câteva minute Daniel Bîrligea a înscris, însă golul a fost anulat pe motiv de offside.

Cristi Balaj a reacționat imediat

Imediat după ce a înscris, arbitrul de pe margine a semnalizat offside la atacantul clujean, așteptându-se analiza din camera VAR.

În această perioadă, camerele l-au surprins pe Cristi Balaj în timp ce arăta că nu a fost offside, iar după decizia arbitrajului video a făcut semne nervoase din tribune.