Craiova, peste Steaua si Rapid in clasament! Otelul 0-2 Universitatea Craiova (F. Costea '9, Wobay '40)

Otelul Galati Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 05 Aprilie 2009, 16:47
Data actualizarii: Duminica 05 Aprilie 2009, 18:50

Craiova a batut cu 2-0 la Galati si a trecut pe locul 5 in clasament, peste Steaua si Rapid!

Pustii lui Napoli a deschis rapid scorul, prin Florin Costea, revenit in forta de la nationala. Galatenii lui Grigoras au avut o multime de ocazii si la un momentat au asediat poarta lui Bornescu, avand ocazie dupa ocazie, insa Jelev, Pena sau Paraschiv au ratat cu seninatate. Wobay a inchis meciul in minutul 40, reusind sa inscrie contrar parcursului jocului. In repriza a doua, Otelul nu a mai reusit avantul din prima partie, astfel ca Universitatea a castigat cu 2-0, trecand in clasament peste Steaua si Rapid.

Echipe:
Otelul Galati: Kolev - S. Ilie, Sg. Costin, Jelev, Sarghi - Vitaici, Bourceanu, Giurgiu, Girleanu - G. Paraschiv, Pena.

Univeristatea Craiova: Bornescu - Dananae, D. Stoica, V. Gaman, Soava - Prepelita, Dilevski, Rose - M. Costea, Wobay, Fl. Costea.