Craiova - La a saptea infrangere consecutiva

Data publicarii: Duminica 23 Septembrie 2007, 19:01
Data actualizarii: Duminica 23 Septembrie 2007, 19:01
VASLUI 2-0 UNIVERSITATEA CRAIOVA

A 7-a infrangere consecutiva pentru Craiova iar oltenii raman "lanterna rosie" si dupa partida de la Vaslui.  Echipa lui Dorinel Munteanu nu glumeste si urca din nou pe podium dupa ce a administrat un sec 2-0 oltenilor lui Mititelu. Moldovenii au dominat clar jocul si au deschis scorul inca din minutul 14 prin  Ljubinkovic care a sutat superb din afara careului si l-a invins  pe Bornescu. 9 minute mai tarziu era 2-0:  Munteanu centreaza in careu iar Sabou reia frumos pe spate in poarta aceluiasi Bornescu.In ultimele minute Craiova a atacat in disperarel a poarta lui Haisan dar apararea Vasluiului a reusit sa blocheze incercarile craiovenilor.

Primul "11" al Vasluiului: Haisan - Moraru, Buhus, L. Ivan, Balace - Sabou, Ljubinkovic, D. Munteanu - Ad. Gheorghiu, Temwanjera, S. Frunza

Primul "11" al Universitatii Craiova: Bornescu - Ciuca, D. Stoica, Mitchell - Dananae, Gargalie, Prepelita, Rose - A. Ionescu, Tanasa, Baird

Min 10: Dorinel Munteanu centreaza in careu pentru Ljubinkovic in fata portii, dar acesta din urma nu reuseste sa ajunga balonul.

Min 14: GOL Vaslui! Ljubinkovic deschide scorul printr-un sut superb din afara careului.

Min 23: GOL Vaslui! Dorinel Munteanu centreaza in careu iar Sabou reia pe spate in poarta lui Bornescu.

Min 27: Andrei Ionescu suteaza din 14 metri, cu stangul,  dar mingea trece pe langa vinclul portii lui Haisan

Min 33: Temwanjera executa periculos o lovitura libera dar mingea este deviata in corner.

Min 65: Ocazie mare pentru Craiova: Michael Baird reia centrarea lui Mitchell, insa Haisan intervine salvator