Craiova ataca iar: "Am avut viitoarea campioana in mana!" Vezi unde a mai ajutat-o Onicas pe Steaua!

Superliga
Data publicarii: Duminica 01 August 2010, 15:53
Data actualizarii: Duminica 01 August 2010, 16:06

Ticleanu il acuza pe asistentul Onicas de rea intentie la Steaua - Craiova. Nu doar golul anulat al lui Mihai Costea intra in discutie.

Ticleanu e suparat pe asistentul Onicas. Il acuza ca a favorizat-o pe Steaua. In prima repriza, Tanase a facut hent clar langa careul Craiovei, Onicas nu a dat nimic, iar Steaua a avut o ocazie mare de gol.

"E foarte greu de digerat aceasta infrangere dupa tot ce s-a intamplat pe teren, dupa bucuria de 2-0.

"Ar fi fost portarul incomodat, asta a a fost justificarea lui Avram. Si el a stat sa vada reluarea apoi. Cel mai bine pozitionat la acea faza a fost asistentul Onicas. Daca ma gandesc ca mai devreme a fost un hent clar la 10 metri de el, la Tanase, si nu l-a semnalizat, pot sa-l acuz de rea intentie a lui Onicas. Nu a fost singura greseala pe care a facut-o aseara.

"Am alte probleme, patronul vrea sa renunte, publicul pe care eram aproape sa-l readucem iar se va indeparta, jucatorii nu stiu cum sa-i motivez pentru meciul urmator"

"Am avut campioana in mana si campioana acestui sezon la fel, asa cum o prezinta toata lumea. Din cifrele partidei rezulta ca Steaua nu a contat pana atunci. A avut doua ocazii, un sut din unghi a lui Stancu si reluarea cu capul a lui Abrudan. In ultimul sfert de ora a avut 12 suturi la poarta si 5 ocazii... dupa golul anulat.

"Va trebui sa-mi conving patronul sa gaseasca resursele mentale sa nu renunte", a spus Ticleanu la Sport.ro