Constanța n-a reușit să aibă constanță cu CFR! Ilie Dumitrescu a dezvăluit marile minusuri ale echipei lui Gică Hagi

Ilie Dumitrescu CFR Cluj Farul Constanta Superliga Ilie Dumitrescu
Data publicarii: Marti 31 Octombrie 2023, 09:06
Data actualizarii: Marti 31 Octombrie 2023, 09:07

Farul Constanța a pierdut fără drept de apel meciul disputat pe terenul lui CFR Cluj, scor 3-1, în etapa cu numărul 14 din Superliga.

Fostul stelist Ilie Dumitrescu a analizat jocul constănțenilor și a punctat ce n-a mers în jocul echipei lui Hagi în confruntarea cu ardelenii.

„Mister” este de părere că Farul Constanța comite prea multe greșeli în acest sezon, în comparație cu ediția precedentă de campionat, atunci când reușea să aibă cea mai bună apărare.

„A fost un început ezitant. Acum nu reușește să aibă o constanță în rezultate și ești în poziția de a te lupta pentru a intra în play-off.

Sunt foarte multe greșeli pe faza defensivă de interpretare. Când în sezonul trecut a avut cel mai bun atac și cea mai bună apărare a reușit să câștige campionatul.

E greu de gestionat participarea în cupele europene. Pentru el (n.r. Gică Hagi) e problema că a avut jucători și la națională, și la tineret. Apoi le-a dat vacanță. La Farul e un fenomen mai complex.

Problema se pune că nici jucătorii de la mijlocul terenului nu fac diferența. Grameni a avut acea accidentare. Mazilu nu mai este Mazilu din sezonul trecut”, a spus Ilie Dumitrescu, potrivit Digisport.

CFR Cluj - Farul Constanța 3-1

Constantin Budescu a deschis scorul în minutul 24, însă Karlo Muhar a restabilit egalitate în prima parte a jocului de pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, în minutul 31.

În repriza secundă, Karlo Muhar a realizat „dubla” în minutul 64, iar Luka Juricic a închis tabela de marcaj la 3-1 în favoarea ardelenilor, în minutul 68 al partidei.