Superliga
Data publicarii: Duminica 26 Februarie 2023, 22:28
Data actualizarii: Duminica 26 Februarie 2023, 22:28

FC Argeș - FCSB, duel pe stadionul din Pitești, în etapa cu numărul 27 din Superliga.

În minutul 78 al meciului, la scorul de 1-2, Andrea Compagno, atacantul FCSB-ului, a fost protagonistul unei faze ce l-ar putea costa locul în primul „11” al echipei.

După un atac eșuat al piteștenilor, FCSB a plecat pe contraatac, iar Darius Olaru i-a așezat perfect mingea italianului, cu capul, însă Companio n-a reușit să controleze mingea deși nu era jenat de nimeni și a trimis în Straton din șase metri.

Ratarea ar putea să-l coste scump pe atacantul italian dacă ne gândim la faptul că patronul FCSB, Gigi Becali, nu obișnuiește să aștepte și a doua greșeală a jucătorilor, sancționându-i imediat, de la un meci la altul.

Omrani, tras pe linie moartă după ce l-a supărat pe Becali

Deranjat de prestațiile lui Billel Omrani, Gigi Becali a luat decizia de a-l trece pe atacantul francez pe linie moartă, după ce l-a acuzat că doarme pe terern.

„Am încins-o noi! (n.r. - lupta pentru titlu) Dacă Omrani nu dă autogol și dacă nu doarme și ia mingea aia din tușă, acum eram noi pe locul întâi, la egalitate cu CFR și un punct peste Farul. Da, e greu fără antrenor, trebuia să fim pe locul întâi, am pierdut cinci puncte în prelungiri. Acolo numai dracii au făcut, să iei două goluri în minutele 90+2 și 90+3”, a spus Gigi Becali, în timpul unei conferințe de presă.