Otelul face inca un pas catre titlu: Otelul 1-0 Rapid! Crezi ca ii mai poate ajunge cineva?

Dani Coman Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 05 Martie 2011, 14:39
Data actualizarii: Sambata 05 Martie 2011, 16:37

Otelul a reusit sa invinga pe Rapid cu 1-0, dupa un gol inscris de Pena. Marius Constantin si-a lasat echipa in 10 in minutul 77, dupa ce a vazut al doilea galben! Rapidul mai doar 15% sanse sa castige titlul, iar scaunul lui Sumudica nu mai este atat de sigur.

Echipele de start:

Otelul Galati: Grahovac - Rapa, Perendija, Sg. Costin, Salageanu - Giurgiu, Neagu - L. Iorga, G. Paraschiv, S. Ilie - Viglianti
Rezerve: Branet, Antal, Cojoc, Sarghi, Pena, Filip, Bus

Rapid: D. Coman - Candido Costa, Marcos Antonio, M. Constantin, Bozovici - Spadacio, Olberdam, C. Lazar, S. Frunza - Herea - Sburlea
Rezerve: Bornescu, Glauber, Ezequias, Roman, Pancu, Grigorie

In urma cu cinci ani, Rapid facea un meci istoric in deplasarea de la Galati. Cu Razvan Lucescu pe banca, giulestenii castigau atunci cu 7-0, acesta fiind cel mai categoric succes obtinut de alb-visinii in sezonul 2006-2007.

Acum situatia este putin diferita. Echipa lui Dorinel Munteanu este lider in Liga I, la 5 puncte in fata Timisoarei.

Rapidistii au nevoie de victorie ca de aer, pentru a putea ramane in partea de sus a clasamentului.

Dani Coman spera sa nu aiba prea multa treaba la meciul de azi, la fel cum s-a intamplat si la meciul din 2006.

"Am avut o singura faza periculoasa de poarta in tot meciul, si pana si aia a venit in repriza a doua."

"Sper ca nici acum sa nu am prea multa treaba, chiar sa ma plictisesc in poarta, daca e cazul... Dar, din pacate, cred ca va fi un meci cu totul diferit!", spune Coman in ProSport.