Clujul traieste! CFR 3-0 FC Vaslui (Alcantara '17, Kone '64, Panin '92)

CFR Cluj FC Vaslui Liga I Superliga
Data publicarii: Sambata 04 Aprilie 2009, 15:57
Data actualizarii: Sambata 04 Aprilie 2009, 17:56

CFR Cluj si-a revenit fix cand avea mai mare nevoie! Echipa lui Uhrin a batut cu 3-0 pe FC Vaslui, echipa startului de retur!

Chiar daca juca pe teren propriu, echipa lui Uhrin nu pornea ca favorita in meciul de pe teren propriu cu FC Vaslui. Jucatorii lui Moldovan reusisera meciuri istorice in prima liga si anunta ca vrea sa distruga granzii rand pe rand. CFR Cluj si-a revenit la forma care i-a adus titlul sezonul trecut si a castigat categoric cu 3-0. Alcantara a profitat de neatentia fundasilor vasluieni, in minutul 17, si a marcat singur din careul de 6 metri. Kone a profitat si el de naivitatea fundasilor adversi, in minutul 63 si a marit diferenta. Meciul a fost inchis de capitanul Panin in minutul 2 de prelungiri, cu un super gol din lovitura libera, de la 25 de metri.