CFR Cluj, la 5 puncte de FCSB! "Este prima finala din 10" Djokovic a vorbit despre lupta la titlu!

CFR Cluj djokovic FCSB Sepsi Sf. Gheorghe sepsi sfantu gheorghe Superliga CFR Cluj, la 5 puncte de FCSB! "Este prima finala din 10" Djokovic, despre lupta la titlu!
Data publicarii: Sambata 09 Martie 2019, 22:33
Data actualizarii: Sambata 09 Martie 2019, 22:36

CFR Cluj s-a impus pe teren propriu cu Sepsi Sf. Gheorghe, scor 3-1.

CFR Cluj a reusit sa castige din nou cu Sepsi Sf. Gheorghe si are un avans de cinci puncte fata de FCSB, cea care are un joc mai putin disputat. Vicecampioana joaca luni, de la 20:30, cu Viitorul Constanta.

"Ma bucur pentru golul marcat. Am ratat mult, dar sunt fericit ca am ajutat echipa sa castige cele 3 puncte. Este prima finala din 10, am jucat impotriva unei echipe organizate foarte bine. Am castigat, iar asta e cel mai important

Mereu e greu cand joci in inferioritate, mai ales cu o echipa motivata ca a lui Sepsi. Le-a revenit si un jucator foarte important, Tandia, dar am stat bine, am inchis bine meciul", a spus Djokovic la finalul meciului.

Culio a fost eliminat in minutul 70, dupa ce a primit doua cartonase galbene in doar 10 minute.

"Se stie ca e un jucator care joaca pentru echipa, inscrie mult, dar se intampla si lucruri de genul acesta. Primeste doua galbene, dar asa este fotbalul", a declarat marcatorul golului doi.

CFR Cluj are cinci puncte avans fata de FCSB, dar nu crede ca lupta la titlu este decisa.

"Cred ca oricum pentru ei este o presiune un pic mai mare. Avem un weekend linistit, dar orice se poate intampla. Este un prim pas si nimic mai mult", a spus Djokovic.