CFR Cluj, egal cu o nou-promovata desi a avut 80 de minute un om in plus: "Chiar nu meritam sa castigam!" Ce a spus Rednic:

CFR Cluj FC Botosani Mircea Rednic Superliga
Data publicarii: Luni 22 Iulie 2013, 08:06
Data actualizarii: Luni 22 Iulie 2013, 08:09

►Macedonia URLA! Marti se anunta IADUL VarDARK - Steaua, 21:45 in direct PRO TV si Voyo.ro!

Inainte de startul sezonului, Mircea Rednic spunea ca vrea 12 puncte in primele 4 partide, cele de dinaintea derby-ului cu Steaua. Din pacate insa pentru Rednic, Cfr Cluj s-a incurcat la chiar primul test, la Botosani. Desi au avut un om in plus 80 de minute, clujenii au scos doar un 0-0. Antrenorul CFR-ului nu crede insa ca rezultatul este nedrept.

"Am avut doar o ocazie de gol, in prima repriza, la Rui Pedro. Nu poti emite pretentii prea mari cand ai o singura sansa intr-un meci. Sunt doua puncte pierdute, dar chiar nu meritam sa castigam.

Suntem doar de o luna impreuna si se vede. Inca nu s-au legat relatiile de joc, dar aceste lucruri se pot remedia in timp. Am intalnit o echipa hotarata care a jucat foarte bine, nu ne-a lasat spatii. Gazdele s-au prezentat excelent, atat pe gazon, cat si in afara.

L-am remarcat pe Croitoru de la Botosani. Merita felicitat pentru cum a evoluat. Toata echipa lor merita laudele tuturor. Pentru o nou-promovata, s-au descurcat excelent. A parut o echipa mai serioasa si mai artagoasa decat noi" a spus Mircea Rednic dupa meci.