Cernoch salveaza Iasiul. Poli Iasi 2 - 2 Otelul

Data publicarii: Duminica 02 Decembrie 2007, 17:21
Data actualizarii: Duminica 02 Decembrie 2007, 17:21
OTELUL, LA UN MINUT DE VICTORIE LA IASI

Iasiul lui Ionut Popa a evitat in ultimele minute o infrangere pe teren propriu in fata Otelului, datorita unui gol marcat in ultimele secvente ale meciului. Dupa 2-0 cu Bistrita si 1-1 in deplasare la U Cluj, iesenii isi doreau o victorie cu Galatiul, insa stiau ca vor avea un meci greu cu echipa lui Petre Grigoras.

Galatenii au inceput in forta si au deschis scorul in minutul 6, prin Szekely. Sase minute mai tarziu era deja 2-0 pentru Otelul, dupa reusita golgheterului Daniel Stan. Milea a redus din diferenta pentru ieseni in minutul 19, iar repriza a doua se anunta una de foc. Baietii lui Ionut Popa au insistat in atac in repriza a doua si sarbul Martin Cernoch a salvat un punct pentru Poli Iasi, prin golul marcat in minutul 89.

Iata cele doua formatii de start:

Poli Iasi: Branet, Onut, Ilie, Munteanu, Ciobanu, Buta, Paruolo, Mijin, Milea, Balba, Silvasan.

Otelul: Gribauskas, Semeghin, Jelev, Gado, S. Ilie, Costin, Brujan, Paraschiv, Szekely, Stan, E. Jula.