”Ce urmează pentru tine?”. Mirel Rădoi a răspuns fără să stea pe gânduri, după ce și-a dat demisia de la Universitatea Craiova

Mirel Radoi Universitatea Craiova Superliga Mirel Rădoi
Data publicarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 21:13
Data actualizarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 21:13

Mirel Rădoi (41 de ani) și-a dat demisia de la Universitatea Craiova, după ce a pierdut meciul cu FC Argeș, scor 2-1, și implicit calificarea în fazele eliminatorii ale Cupei României.

După meci, Rădoi și-a anunțat demisia într-un interviu acordat jurnaliștilor aflați la zona mixtă și a vorbit despre problemele pe care le are clubul patronat de Mihai Rotaru.

Întrebat ce urmează pentru el după experiența de la Universitatea Craiova, Rădoi a răspuns fără să stea pe gânduri. A spus că nu va prelua o echipă în ultimele partide rămase din 2022, astfel că, cel mai probabil, tehnicianul va lua o scurtă pauză.

• Mirel Rădoi

Mirel Rădoi: ”Nu mă duc undeva două etape”

„Mai sunt două etape, vă dați seama că nu mă duc undeva două etape, să iau din nou o echipă la început de sezon, cum a fost și aici la Craiova, unde am venit la o echipă formată, cu o tactică formată. Am venit așa, am accpetat, știam, lucrurile au decurs de așa natură și din punctul meu de vedere nu pot continua”, a spus Mirel Rădoi, la zona mixtă.

Mirel Rădoi a rezistat aproape patru luni pe banca Universității Craiova, timp în care a bifat 21 de meciuri. Zece s-au terminat cu victoria oltenilor, cinci s-au încheiat la egalitate și șase au fost înfrângeri.

FC Argeș - Universitatea Craiova 2-1

Vladimir Screciu a deschis scorul în minutul 55, însă piteștenii au întors soarta meciului și au eliminat-o pe Universitatea Craiova din Cupa României încă din grupe.

Dorian Bertrand a restabilit egalitatea în minutul 64, iar Costinel Tofan a dus-o pe FC Argeș în avantaj în minutul 69, clasându-i pe piteșteni pe locul secund în Grupa D.