Ce l-a nemulțumit pe MM Stoica după Dinamo - FCSB: ”E inadmisibil!”

Mihai Stoica Dinamo - FCSB FCSB Superliga Mihai Stoica
Data publicarii: Marti 01 Februarie 2022, 22:05
Data actualizarii: Marti 01 Februarie 2022, 22:07

FCSB s-a impus la scor de neprezentare în derby-ul cu rivala Dinamo, scor 3-0. Mihai Stoica, managerul general al FCSB, nu a fost mulțumit de jocul echipei sale din prima parte a jocului.

Oficialul FCSB se aștepta ca echipa sa să controleze jocul după eliminarea lui Alexandru Răuță din minutul 35. În zece oameni, Dinamo a reușit să-și creeze câteva ocazii periculoase, dar nu a reușit să marcheze în poarta lui Vlad.

MM Stoica, nemulțumit după meciul cu Dinamo: ”E inadmisibil”

„Dinamo a jucat foarte dur, iar noi ne-am cam ferit. Cu excepția lui Oaidă și Olaru, care și-au dat viața pe teren, în rest nu mi-a plăcut cum ne-am prezentat în prima repriză.

E inadmisibil ca Dinamo, în 10 oameni și la 1-0 pentru noi, să aibă 3 cornere!”, a spus Mihai Stoica, la Telekom Sport.

În urma acestei etape, FCSB a reușit să se apropie la două puncte de liderul CFR Cluj, diferența fiind, astfel, de opt puncte. Dinamo a rămas pe penultimul loc, cu 12 punte, la zece puncte de următoarea clasată, FCU Craiova.