Ce l-a nemulțumit pe Mirel Rădoi după înfrângerea din Gruia: „O să ne facem de râs”

CFR Cluj - Universitatea Craiova Mirel Radoi Superliga Superliga Mirel Rădoi
Data publicarii: Luni 12 Septembrie 2022, 19:21
Data actualizarii: Luni 12 Septembrie 2022, 19:21

CFR Cluj s-a duelat cu Universitatea Craiova, scor 2-0, contând pentru etapa a 10-a din Superligă.

CFR Cluj a reușit să securizeze cele trei puncte încă din prima parte a jocului, în urma golului înscris de Karlo Muhar și autogolului lui Valerică Găman.

După meci, Mirel Rădoi, antrenorul grupării din Bănie, s-a plâns de starea degradată a terenului de pe Stadionul Dr. Constantin Rădulescu din Cluj Napoca.

Rădoi: „O să ne facem de râs cu starea gazonului”

„Cred că ar trebui să facă ceva cu terenul, pentru că este campioana României. Noi, aici, ne mai păcălim unii pe alții, în campionat. În Europa, o să ne facem de râs cu starea gazonului.”, au fost cuvintele lui Mirel Rădoi la conferința de presă de după meci.

CFR Cluj - Universitatea Craiova 2-0

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 17 prin golul superb marcat de Muhar. Zece minute mai târziu, ardelenii au stabiit scorul grație unui autogol al lui Valerică Găman.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj a urcat pe locul cinci, cu 15 puncte, la șase puncte distanță de liderul Farul Constanța, dar cu două meciuri mai puțin. În următoarea etapă, CFR va juca împotriva celor de la FC Argeș.

Universitatea Craiova rămâne pe locul opt, cu 14 puncte, și se pregătește pentru duelul cu FCSB, din următoarea etapă.