VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a dat din casă. Oferta primită pentru Andrei Cordea + câți bani a cerut patronul

Data publicarii: Luni 12 Septembrie 2022, 12:50
Data actualizarii: Luni 12 Septembrie 2022, 12:48

Gigi Becali a vorbit în exclusivitate la PRO ARENA, în cadrul emisiunii Ora Exactă în Sport.

Unicul marcator al FCSB-ului în partida de pe London Stadium cu West Ham, din grupele Conference League, a fost Andrei Cordea.

Gigi Becali, finanțatorul grupării din Berceni, a vorbit despre evoluția lui Cordea în meciul din Anglia și a dezvăluit faptul că a avut o ofertă de trei milioane de euro pentru fotbalist, însă, negocierile au căzut după ce patronul a cerut prea mulți bani.

Becali: „E un lucru bun că a dat gol”

„Mi-a plăcut Cordea, pentru că a dat gol. E un lucru bun că a dat. Trei milioane ofertă pe Cordea am avut, eu le-am cerut 10. Nu au mai continuat, o să vedem acum. Ei erau arabi.”, au fost cuvintele lui Gigi Becali.

West Ham - FCSB 3-1

FCSB a condus timp de 35 de minute pe London Stadium, grație golului marcat de Andrei Cordea. În partea a doua, Bowen a restabilit egalitatea după un penalty controversat acordat de centralul partidei, Benoit Bastien.

În minutul 74, Emerson a dus scorul la 2-1, cu un șut puternic din interiorul careului, iar Antonio a închis tabela în minutul 90. S-a terminat 3-1 pentru West Ham, iar vicecampioana României se pregătește acum pentru meciul cu Anderlecht, de joia viitoare.