CATASTROFA pentru Dinamo in primul amical al verii: 1-5 cu o echipa din Georgia

Data publicarii: Miercuri 22 Iunie 2016, 22:18
Data actualizarii: Joi 23 Iunie 2016, 21:25

Inceput slab pentru Andone la Dinamo.

Dinamo a fost invinsa miercuri cu scorul de 5-1 (4-1) de Samtredia, vicecampioana Georgiei, in primul amical din cadrul stagiului de pregatire pe care il desfasoara in Slovenia.

Golul formatiei bucurestene a fost marcat de mijlocasul Valentin Lazar in minutul 43.

In meciul disputat la Maribor, tehnicianul Ioan Andone a folosit urmatorul unsprezece: I. Popescu - Hanca, Marc, Nedelcearu, Olteanu - Anton, Dudea - P. Petre, Rotariu, V. Lazar - Gnohere. Dupa pauza au mai intrat jucatorii Mutiu, Corbu, M. Popescu, Codreanu, Dobre, I. serban, Tircoveanu, Palic, V. Costache si Kyprou.

Urmatoarea partida amicala a formatiei Dinamo este programata sambata, 25 iunie, (19,00 ora Romaniei) impotriva echipei Osijek (Croatia).

Sursa: Agerpres