"Bourceanu nu se simtea bine, pe Pintilii am vrut sa-l scot la pauza!" Explicatiile lui Reghe dupa egalul cu Petrolul! Ce a spus de situatia lui Gabi Matei:

Steaua Laurentiu Reghecampf Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Marti 23 Aprilie 2013, 06:32
Data actualizarii: Marti 23 Aprilie 2013, 06:32

Steaua 2-2 Petrolul / Antrenorul Stelei, Laurentiu Reghecampf, a explicat alegerile facute inainte si in timpul partidei cu Petrolul Ploiesti

"Cred ca Tudor s-a ridicat la nivelul acestui meci. Nu am revazut fazele insa chiar daca as fi facut-o, eu nu comentez in general arbitrajul.

Nu am improvizat, am bagat jucatorul care este cel mai in forma, anume Prepelita. Rapa se pregateste foarte bine dar pentru noi e cel mai important sa intre cel mai in forma jucator. Bourceanu a fost schimbat pentru ca nu s-a simtit bine.

E un meci foarte important pentru noi pentru ca jucam impotriva campioanei. Nu va juca Pintilii, fiind suspendat, insa sunt sigur ca cei care intra pe teren vor evolua mai bine decat in seara aceasta. Pintilii a fost schimbat pentru ca primise cartonas galben. Ma gandeam sa il scot chiar de la pauza.

Nu este problema mea (despre venirea lui Daniel Stanciu). Noi avem staff-ul nostru tehnic.

Pe mine ma intereseaza sa castigam titlul cat mai repede. Nu ma intereseaza cu ce echipa, nu avem nimic cu CFR sau Dinamo. Noi ne vom bucura daca vom castiga, indiferent unde vom face.

Pentru Contra imi doresc sa castige Cupa Romaniei si sa reuseasca sa ajunga pe locul 2.

E o prostie ce s-a intamplat. Nu cred ca este cazul sa vorbim acum despre Gabi Matei" a spus Laurentiu Reghecampf la conferinta de presa de dupa meciul cu Petrolul.