"Dintre toti granzii rezultatul lui Dinamo e cel mai dezastruos. Noi deocamdata suntem pe meritul nostru in UEFA, nu cred ca afectam punctajul nimanui. Cand am avut sansa sa mergem direct in grupele Ligii a existat un Dumnezeu care a facut ca nici Manchester, nici Chelsea sa nu castige Liga, iar noi nu ne-am calificat direct si a trebuit sa jucam cu Lazio. Nu ne-am calificat direct in Liga niciodata. Am facut puncte pe munca noastra si suntem cap de serie in UEFA, am fost de doua ori in grupe. Noi suntem in UEFA pe meritul nostru", a spus Borcea la gsptv