Bomba in Liga I! Vaslui, la un pas sa piarda meciul cu Petrolul la masa verde! Cum poate castiga Dinamo punctele moldovenilor:

FC Vaslui Dinamo Superliga
Data publicarii: Luni 05 Martie 2012, 07:23
Data actualizarii: Luni 05 Martie 2012, 07:26

Petrolul 1-2 FC Vaslui | Nu razboiul cu Ion Craciunesc este cel mai aprig pentru Adrian Porumboiu. Un alt scandal zguduie Vasluiul din temelii.

Vaslui a castigat cu 2-1 la Ploiesti, dupa ce la pauza Petrolul conducea prin euro-golul marcat de Buhusi in minutul 17. Moldovenii au intors insa soarta meciului in a doua repriza, prin golurile lui Wesley ('63) si Nicusor Stanciu ('89).

Mijlocasul de 18 ani a venit la Vaslui in 2011, dupa ce a jucat trei sezoane la Unirea Alba Iulia. Din pacate, insa, pentru moldoveni, se pare insa ca situatia internationalului de tineret este una problematica. Dinamo vrea sa depuna plangere la Comisia de Solutionare a Litigiilor si sa-l invinuiasca pe Nicusor Stanciu pentru dubla semnatura cu Vaslui si cu Dinamo, scrie ProSport.

Daca dinamovistii vor avea castig de cauza, echipa lui Adrian Porumboiu va pierde meciul cu Petrolul cu 3-0, la masa verde. Aceasta nu este pentru prima oara cand Dinamo si Vaslui se judeca la comisiile abilitate, in cazul lui Srgian Luchin, moldovenii fiind cei ce l-au acuzat pe jucator de dubla semnatura cu cele doua cluburi.

De cealalta parte, dinamovistii au ajuns la TAS in cazul Marius Constantin, care a evoluat pentru vasluieni in victoria din tur contra echipei din Stefan cel Mare (3-1), in ciuda faptului ca fundasul nu ar fi avut drept de joc, conform dinamovistilor.