Bogdan Andone e sincer după victoria de la Ploiești: ”O să vă spun care e secretul”
![Bogdan Andone e sincer după victoria de la Ploiești: O să vă spun care e secretul Bogdan Andone Petrolul Ploiesti - FC Botosani Superliga](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/04/14/image_galleries/811754/bogdan-andone-discurs-dur-la-pauza-meciului-in-care-fc-botosani-a-umilit-o-pe-fcu-craiova-aveam-nevoie_size6.jpg)
Moldovenii s-au deplasat luni pe stadionul ”Ilie Oană” pentru înfruntarea din etapa cu numărul șapte a play-out-ului Superligii României. La capătul celor 90 de minute, FC Botoșani a înregistrat toate cele trei puncte.
Bogdan Andone e sincer după victoria de la Ploiești: ”O să vă spun care e secretul”
După meci, Bogdan Andone și-a felicitat jucătorii și a ținut să puncteze că elevii săi merită toate laudele, având în vedere că au reușit să iasă din ”zona fierbinte” a clasamentului pentru prima dată.
De asemenea, antrenorul celor de la FC Botoșani a mai evidențiat că o să-și dezvăluie secretele la finalul sezonului, în cazul în care echipa sa va rămâne în prima ligă.
”Băieții mei trebuie felicitați. Fiecare meci pierdut era, practic, un pas spre liga a doua. Au jucat cu sabia la cap. Au muncit extrem de mult băieții mei. Merită felicitați!
Să dea Dumnezeu să fim în prima ligă și o să vă spun care este secretul din vestiar!”, a spus Bogdan Andone.
Andrei Miron (FC Botoșani) a deschis scorul în minutul cinci. Christian Irobiso (Petrolul Ploiești) a restabilit egalitatea în minutul 12, iar Rijad Sadiku a adus victoria moldovenilor în minutul 87.
Cum arată clasamentul la finalul etapei a șaptea din play-out-ul Superligii României
7. UTA Arad - 34 de puncte
8. Oțelul Galați - 33 de puncte
9. FC Hermannstadt - 31 de puncte
10. ”U” Cluj - 29 de puncte
11. Petrolul Ploiești - 26 de puncte
12. FC Botoșani - 24 de puncte
13. FC Voluntari - 23 de puncte
14. FCU Craiova - 22 de puncte
15. Dinamo - 21 de puncte
16. Poli Iași - 21 de puncte
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News