FCSB Billel Omrani Superliga Superliga Billel Omrani
Data publicarii: Luni 10 Octombrie 2022, 17:05
Data actualizarii: Luni 10 Octombrie 2022, 17:03
FCSB s-a luptat cu Petrolul Ploiești în etapa a 13-a din Superligă, scor 2-0.

Billel Omrani, noua achiziție a FCSB-ului, a fost introdus încă din primul minut în meciul de pe "Ilie Oană" și a arătat cum nu se putea mai bine.

Algerianul a creat câteva faze periculoase la poarta lui Vâlceanu și a fost decisiv la primul gol, când a driblat trei jucători și i-a oferit un assist pe cinste lui Joyskim Dawa.

• Billel Omrani

În minutul 83, Nicolae Dică l-a scos pe Omrani de pe teren și l-a înlocuit pe Octavian Popescu, "perla" lui Gigi Becali, care însă nu a impresionat prea mult.

Billel Omrani, la criosaună!

La o zi după meci, Omrani a postat pe Instagram un boomerang cu hashtag-ul recovery (n.r. - recuperare). Algerianul se afla într-o criosaună, practicând „terapia prin frig”.

Astfel, Omrani se recupera după victoria de ieri, răcindu-și organismul pentru a oferi un șoc corpului cu scopul de a se reface după efortul depus.

Petrolul Ploiești - FCSB 0-2

FCSB a avut una dintre cele mai bune evoluții ale startului de sezon. Elevii lui Nicolae Dică s-au impus cu 2-0 în fața Petrolului Ploiești, chiar pe "Ilie Oană".

Joyskim Dawa a deschis scorul în minutul 45+2, după o fază excepțională creată de Billel Omrani. Florinel Coman a închis tabela la 2-1 în minutul 47 și a decis soarta meciului.

În următoarea partidă, FCSB se va duela cu Silkeborg pe Arena Națională în grupele Conference League, joi, de la ora 22:00, pe PRO ARENA.

De cealaltă parte, Petrolul Ploiești va face deplasarea în Bănie, pe "Ion Oblemenco", pentru jocul din etapa a 14-a cu Universitatea Craiova, sâmbătă, de la ora 21:00.