Becali, tradat de singurul jucator care avea postul de titular garantat la Steaua! Declaratia de INVINS a lui Gigi:

Superliga
Data publicarii: Luni 26 Septembrie 2011, 08:32
Data actualizarii: Luni 26 Septembrie 2011, 08:32

Dupa remiza Stelei, 0-0 cu Sportul Studentesc, Gigi Becali a intors armele si impotriva unui jucator pe urma caruia spera sa dea marea lovitura patronul Stelei.

"De la Tanase nu o sa vedeti niciodata mai mult decat a aratat pana acum. Nu poate mai mult. E clar. Mie imi place de el, dar atat e de el... Asta e", a spus Gigi Becali la digisport.

"Nu e meseria mea sa spun ce s-a întamplat. N-ai ce face, asta e, nu depinde de tine. Nu mai stiu cine e vinovat. Daca mingea n-a vrut sa intre în poarta... Noi am dominat tot meciul, ce vina sa aiba Levi ca nu intra mingea în poarta...Sunt suparat pe toata echipa, nu conteaza ca are ghinion.Probabil e si o indolenta a jucatorilor. Daca esti concentrat la maxim, trebuie sa castigi cu Sportul, daca nu castigi cu Sportul nu poti avea pretentii sa castigi titlul. Acum sa zica specialistii ce sa fac. Nu stiu pe cine sa dau vina. În repriza a doua erau sase în aparare cand noi trebuia sa fim calare pe ei. A doua repriza nu am mai avut niciun fel de ocazie", a mai declarat Becali.