Ola, Ilie! Stan si-a gasit primul 11 printre nametii de la Mogosoaia! Vezi fazele meciuluui Steaua 2-0 Juventus Colentina

Superliga
Data publicarii: Sambata 18 Februarie 2012, 13:51
Data actualizarii: Sambata 18 Februarie 2012, 21:22

Vezi aici cele mai importante faze din amicalul Stelei cu Juventus Colentina.

Steaua: Stanca - Martinovici, Iliev, Lupu, Latovlevici - Balan, Bourceanu, Radut, Florin Costea - Mihai Costea, Machado

Rezerve: Ciuculescu, Parvulescu, Dananae si Nastasie

Juventus:
Sardescu - Amet, Barsanel, Horia, Sava, Daia, Grigore, Banuta, Bustea, Naie, Florica

FINAL DE MECI

85' Machado cade si el secerat de un adversar.

78' Radut e intins pe gazon, Parvulescu rateaza

76' Iliev se resimte, dupa ce-a dat cu piciorul intr-un adversar

65' Florin Costea trimite la Radut,  retine insa portarul lui Juventus

60' Intra Ciuculescu in locul lui Stanca. Dananae joaca si el in locul lui Martinovici. Nastasie e mijlocas dreapta, in locul lui Tibi Balan

58' Tibi Balan aluneca prin nameti

54' Sava trimite si el pe langa poarta lui Stanca. Nu mai au chef stelistii sa alerge

51' Bustea trimite pe langa poarta Stelei

****Parvulescu a intrat in locul lui Mihai Costea, Florin a urcat in atac, Parvulescu joaca mijlocas stanga

46' A inceput repriza a doua.

5 POSTURI SIGURE PENTRU MECIUL DE LA ENSCHEDE

****Se incheie prima repriza, Stanca n-a fost pus la incercare, dar nici n-a luat gol. Portarul va fi titular cu Twente, asa cum a cerut Becali dupa meciul de la Bucuresti. Florin Costea si Latovlevici se inteleg bine pe stanga. Iar Tanase ar putea trece in centru cu Olanda. Capitanul Bourceanu nu va lipsi nici el. Stan are deja 5 posturi sigure, pana acum, in primul 11

37' Mihai Costea intra in careu, trimite pe langa poarta, din unghi. Nici nu avea cu cine sa paseze

30' Faza frumoasa facuta de Florin Costea. Olteanul intra in careu, dar aluneca, mingea ajunge oricum la Machado, care inscrie pentru 2-0

29' Radut inscrie din pasa lui Latovlevici, de la 20 de metri, pe centrul portii. Gol de portar.

**** Latovlevici si Florin Costea sunt neobositi pe stanga. Olteanul a lansat cele mai multe atacuri pana acum

26' Banuta trimite periculos putin pe langa poarta lui Stanca!

13' Inca o pasa buna de la Florin Costea, Machado trimite din 16 m putin pe langa poarta

****Gazonul  Terenul arata horror. E plin de zapada si fara iarba, combinatia perfecta.

10' Tibi Balan se da in spectacol cu o foarfeca din centrarea lui Florin Costea.

4' Latovlevici greseste o pasa si Juventus are prima ocazie

1' A inceput meciul!

Ilie Stan va face azi ultimele teste inaintea meciului decisiv cu Twente din 16-imile Europa League. Antrenorul Stelei se gandeste sa foloseasca mai multi jucatori care nu au avut ocazia sa joace in meciul de pe national arena.