Basarab Panduru, cea mai dură reacție după FCSB - Petrolul 1-0

Superliga Basarab Panduru
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2024, 22:37
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2024, 22:49

FCSB are un avans de 13 puncte față de ocupanta locului 2, în urma victoriei de duminică seara, 1-0 cu Petrolul.

Petrolul l-a dezamăgit crunt pe Basarab Panduru care a susținut la finalul partidei că echipa lui Florin Pîrvu a practicat un joc fricos, incompatibil cu aspirațiile clubului.

Fostul decar din Ghencea și-a exprimat surprinderea față de modul în care Petrolul a așteptat abia finalul partidei de pe Arena Națională pentru a ieși la joc.

"Le era frică să nu-și murdărească cravatele și costumul"

"FCSB cu minim de fotbal câștigă, au ajuns la un nivel în care adversarului îi e foarte frică de FCSB. Nu credeam că Petrolul e atât de slabă, a încercat din minutul 88 să joace ceva. Ce a jucat aici!?

Ai impresia ca au venit în costume și le era frică să nu murdărească cravatele și costumele. Niciun jucător din cei sub 21 nu au ajutat echipa cu nimic", a declarat Basarab Panduru, imediat după meci, la Orange Sport.

"Petrolul a venit la meci!? N-a venit la meci. De ce ai venit la meciul ăsta, n-am înțeles de ce!? Abia pe final, cinci minute... Cum au jucat acasă și cum au jucat aici. Ai fost cocoș acasă și ai venit găină aici! Ai văzut din avion că stau în 5-4-1", a continuat Basarab Panduru.

Petrolul a ratat în urma acestui meci posibilitatea de a prinde play-off-ul Superligii.