Basarab Panduru a dat verdictul! Echipa care a ieșit din cursa pentru titlu: "Poți să le încurci pe celelalte"

CFR Cluj Adrian Mutu Basarab Panduru Superliga Superliga
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2024, 23:38
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2024, 23:50

Farul Constanța și CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 29-a din sezonul regulat la Superligii României.

Farul Constanța a deschis scorul prin Ronaldo Deaconu (65), după o pasă venită de la Louis Munteanu. Clujenii au egalat pe final, prin fundaşul Arlind Ajeti (82), după o minge respinsă de Constantin Grameni, la un corner.

Basarab Panduru o scoate pe CFR Cluj din cursa pentru titlu

În urma acestui rezultat, diferența dintre FCSB și CFR Cluj este de 11 puncte, însă se poate mări la 14 dacă liderul se impune în meciul cu Petrolul Ploiești.

Fostul internațional român este de părere că echipa antrenată de Adrian Mutu are șanse minime de a se mai lupta pentru titlul de campioană.

"(n.r. - a ieşit CFR Cluj din lupta pentru titlu?) Eu cred că da. Şi ca joc, aşa, nu văd să poţi să tragi la titlu. Poţi să le încurci pe celelalte, doar. Farul nu stă liniştită. U Cluj este într-o poziţie destul de bună. Sepsi are şansa ei. Şi Farul, să nu uită, că în ultima etapă joacă la Botoşani.

Dacă Farul marca în prima repriză, era corect. Nu e cum spune el (n.r. - Adi Mutu). Farul ar fi trebuit să aibă un gol peste.

N-am remarcat un progres. Mi s-a părut o primă repriză foarte slabă. Nu mi-a plăcut deloc. Nu ştiu Fica ce căuta în partea dreaptă şi de ce nu l-a schimbat la pauză. El parcă juca în partea stângă. Nu l-am mai văzut în dreapta.

Norocoşi la gol. Foarte, foarte, foarte greu, cu şiretul ăla din întoarcere. Minunat, dar foarte greu să marchezi din acea poziţie", a declarat Basarab Panduru, la Orange Sport.