Au inLEMNIT pe locul 2 Tiki-Taka lui Grigoras e mai tare decat autobaza lui Cartu! Brasov 0-1 Pandurii

FC Brasov Liga I Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Duminica 11 Noiembrie 2012, 21:15
Data actualizarii: Duminica 11 Noiembrie 2012, 21:33

Pandurii s-au impus prin golul din minutul 85 al lui Lemnaru! Echipa lui Grigoras trece pe doi si vine la 5 puncte de Steaua, care joaca in seara asta!

Brasov: Taborda - Velayos, Machado, Munteanu, Ionescu - Viveiros, Mateiu, Madeira, Popa - Buga, Batin

Rezerve: Mutu, Al. David, Barbu, Potecu, Olariu, Brata, Hadnagy

Pandurii: Mingote - Ungurusan, Viera, Mamele, Vlad - Voiculet, Cristea, Nistor - Maxim, Matulevicius, Lemnaru

Rezerve: Lazar, Rusu, Bacila, Boutadjine, Rada, Pleasca, Avramescu

_________________________________________________________________________________________

FINAL

Min 85: GOOOOOOOOOOL Pandurii!!! Lemnaru scapa singur cu portarul si inscrie cu un sut la coltul lung!

Min 59: Acelasi Cristea executa o lovitura libera de la 20 de metri; Mingote retine si de aceasta data

Min 56: Cristea trage de la 20 de metri, dar mingea ocoleste poarta lui Mingote

Min 53: Alexandru Vlad centreaza bine in fata portii; Taborda este la post

Min 45: Finalul primei reprize!

Min 41: Lemnaru trage in transversala, mingea cade in spatele liniei portii, dar arbitrul revine si fluiera un offside

Min 36: Viera incaseaza primul galben al partidei

Min 27: Brasovul are o sansa uriasa de gol; Batin nu a putut ajunge la o minge centrata in 5 metri

Min 23: Viveiros este busculat in careu de Viera, dar arbitrul lasa jocul sa continue

Min 18: Mingore are un reflex senzational si scoate lovitura de cap a lui Munteanu

Min 17: Buga nu mai poate continua dupa accidentarea din minutul 4 si este inlocuit de Brata

Min 15: Cristea centreaza perfect din corner; Viera trece insa pe langa minge

Min 10: Batin scapa singur spre poarta si trage de la marginea careului, dar Mingote respinge

Min 6: Viveiros are o sansa buna sa-si puna echipa pe contra-atac, dar pasa acestuia este complet ratata

Min 4: Buga se resimte dupa un duel aerian cu Matulevicius