S-au aliniat Astrele! NEBUNIE la Giurgiu! Astra a facut SHOW la primul meci pe noul stadion! Astra 4-0 Gaz Metan!Takayuki a dat un SUPERGOL!

Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Septembrie 2012, 20:55
Data actualizarii: Duminica 23 Septembrie 2012, 20:54

Gaz Metan a avut o repriza de COSMAR la Giurgiu! Astra a marcat de 4 ori dupa pauza intr-un meci pe care l-a dominat total! Multescu e erou! Are 5 victorii in 5 meciuri pe banca Astrei, care trebuie sa ajunga in Europa la finalul sezonului!

LIVE TEXT:

'87 - GOL ASTRA! Sut superb al lui Takayuki de la 22 de metri, mingea intra in plasa! Nicio sansa pentru Plesca!

'61 - GOL ASTRA! Tembo primeste o pasa perfecta, scapa singur cu Plesca si il executa elegant! Spectacol total la Giurgiu!

'59 - Sansa uriasa pentru Budescu! Centrarea perfecta a lui Tembo il gaseste singur in 6 metri, atacantul reia cu capul, dar peste poarta lui Plesca!

'55 - GOL ASTRA! Budescu il baga in poarta pe Plesca! Executie superba din lovitura libera! Astra conduce cu 2-0!

'51 - GOL ASTRA! Distefano primeste o pasa superba printre, inteapa mingea si il depaseste pe Plesca, iesit sa-l blocheze! In acest moment, astra e PRIMA in Liga I!

'45 - Egalitate dupa 45 de minute. Astra a avut ocaziile reprizei, dar a ratat incredibil prim Amorim si Distefano!

'41 - Distefano trage din afara careului, fara probleme pentru Gaz Metan.

'35 - Amorim ii da inca o data emotii lui Plesca, dar de aceasta data sutul sau trece putin pe langa!

'24 - Plesca scoate de sub transversala sutul trimis de Distefano din lovitura libera!

'19 - William e singur la 11 metri, suteaza din prima dupa o minge venita din partea stanga, dar trimite mult peste!

'17 - Eric trage de la marginea careului, mingea loveste bara! Ocazie URIASA de gol a Astrei!

Echipe de start:
Astra: Gavrilas  -  Enache, Ben Youssef, Gaman, Junior - De Amorim, Takayuki, Distefano, Tembo - Fatai, Budescu.
Gaz Metan: Plesca - Trotvac, Akaki, Frasinescu, Markovic - Vasilache, Todea, Tahar, Astafei - Eric, Bud.

Obisnuiti cu stadionul GOL de la Ploiesti, jucatorii Astrei au parte de o super atmosfera in noua casa de la Giurgiu!