Aparitie total neasteptata in primul 11 al Stelei! Pustiul care poate sa o faca pe Steaua CAMPIOANA dupa un an TERIBIL

Steaua Rares Enceanu Superliga
Data publicarii: Luni 18 Mai 2015, 07:30
Data actualizarii: Luni 18 Mai 2015, 07:49

Galca are mari batai de cap in alcatuirea echipei de start la meciul cu FC Botosani, din etapa urmatoare.

Fiecare secunda poate fi decisiva in lupta pentru titlu. Galca primeste vestile proaste una dupa alta inaintea ultimelor 180 de minute ale sezonului.

Chipciu (suspendat) si Tanase (accidentat) ii vor lipsi Stelei in weekend. In absenta solutiilor ofensive de baza, pustiul Rares Enceanu ar putea primi o sansa cu totul neasteptata din partea lui Galca. Folosit 16 minute la Brasov, Enceanu a avut o contributie decisiva la golul de 3-2, marcat de Rusescu. Steaua l-ar putea avea titular cu Botosaniul pe mijlocasul ofensiv adus in iarna in schimbul a 200 000 de euro.

Enceanu e favorit sa inceapa in banda stanga, pe locul lui Tanase. Alaturi de el, Steaua ii mai propune in linia de 3 din spatele varfului impins pe Stanciu si Popa. Rusescu are sanse mari sa fie in formula de baza, dupa meciul slab facut de Tucudean la Brasov. Prezenta lui Raul in echipa depinde exclusiv de forma fizica in care se va afla in ziua partidei de pe National Arena. Ca optiune de atacant, Galca il mai are la dispozitie si pe Gabi Iancu.