FCSB Anghel Iordanescu Superliga Superliga Anghel Iordănescu, fost selecționer al României / Foto: Imago Images
Data publicarii: Joi 07 Decembrie 2023, 13:23
Data actualizarii: Joi 07 Decembrie 2023, 13:23

FCSB a pierdut în ultima etapă de campionat cu Oțelul Galați, scor 0-2.

Roș-albaștrii au primit vizita moldovenilor pe Arena Națională în a 18-a etapă din sezonul regulat al Superligii Râniei. La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Dorinel Munteanu a plecat la Galați cu toate cele trei puncte.

Anghel Iordănescu nu s-a ferit de cuvinte la adresa elevilor lui Elias Charalambous și a subliniat că nu i-a plăcut maniera în care Florinel Coman, Darius Olaru și Adrian Șut au interpretat jocul de pe Arena Națională.

• Anghel Iordănescu

"Am fost la meciul FCSB – Oțelul Galați ca microbist, om de tribună. Vă spun sincer, chiar nu mi-a plăcut ce am văzut. Mă refer în mod special la FCSB, mă refer la jucătorii de echipă națională.

Mă refer la Coman, da! De ce să nu o spun direct? La Florinel, la Darius Olaru, să zicem Adrian Șut. Jucători care își doresc să joace în vară la un Campionat European. A zis foarte bine Mircea Lucescu.

Va fi o emulație, o competiție. Și eu cred la fel, îmi doresc la fel, dar m-a surprins. Să zicem că au fost după calificare și că această emulație va veni și ar trebui să fie", a spus Anghel Iordănescu, potrivit Fanatik.

Pentru FCSB urmează meciul cu FCU Craiova de joi, 7 decembrie, de la ora 20:45, din a treia etapă a grupelor Cupei României. Cele două se vor întâlni pe "Ion Oblemenco", în Bănie.

FCSB - Oțelul Galați 0-2

FCSB a făcut deplasarea la Galați pentru partida din a 18-a etapă a Superligii României cu Oțelul lui Dorinel Munteanu. La capătul celor 90 de minute, gălățenii au înregistrat toate cele trei puncte din confruntarea cu liderul.

Samuel Teles a deschis scorul în minutul nouă, ca Juri Cisotti să majoreze diferența în minutul 64 și să închidă tabela de marcaj la 2-0 în favoarea celor de la Oțelul Galați, în fața propriilor suporteri.