VIDEO Andrei Nicolescu dă replica după FCSB - Dinamo: "S-a vorbit că o să fie iureș. Suntem mici, dar creștem mari"

Data publicarii: Duminica 23 Iulie 2023, 08:20
Data actualizarii: Duminica 23 Iulie 2023, 08:20

Andrei Nicolescu, unul dintre acționarii lui Dinamo, a comentat prestația elevilor lui Ovidiu Burcă din derby-ul cu FCSB, disputat pe Arcul de Triumf și pierdut de "câini", scor 1-2.

Andrei Nicolescu a subliniat câteva aspecte care l-au nemulțumit în jocul lui Dinamo, însă s-a arătat încrezător că echipa sa va crește rapid și se va ridica la nivelul primei ligi.

Acționarul lui Dinamo i-a dat o replică lui Gigi Becali, care anunța înainte de meci că "va fi iureș", așteptându-se la o mare diferență de scor în favoarea celor de la FCSB.

"A fost destul de greu. În prima repriză nu am făcut un joc prea bun. Suntem mici, dar o să creștem mari. Încă ne mai lipsește dinamica. Cred că tratăm cu prea mult respect adversarii și de aici vine, dar o să creștem, o să fie bine.

Tribunele au fost prea mici pentru un astfel de derby. Sunt convins că un alt stadion ar fi oferit un spectacol mai frumos.

Nu cred că asta e important (n.r - că meciul nu a fost amânat). S-a și vorbit că o să fie iureș și nu știu dacă ați văzut vreun iureș pe teren. Important e ca noi să câștigăm meciurile de Liga 1 ca să ne obișnuim cu așa ceva. Sunt convins că peste câteva meciuri o să arătăm cu totul și cu totul altfel. Asta este, poate a venit prea devreme.

Per ansamblu, repriza a doua mai bună. Sunt un pic nemulțumit că ne-am grăbit la finalizare și sunt nemulțumit că diferența nu e asta din prima repriză, dar ne trezim. O să vedeți că o să creștem și o să arătăm din ce în ce în ce mai bine", a spus Andrei Nicolescu, după FCSB - Dinamo 2-1.

FCSB are două victorii după primele etape și este una dintre cel trei echipe care au 6 puncte în clasament, după Farul Constanța și CFR Cluj.

Pentru FCSB urmează duelul cu CSKA 1948 Sofia, miercuri, de la ora 20:30, în turul 2 preliminar din Conference League.

De partea cealaltă, Dinamo are două eșecuri consecutive în Liga 1, iar acum se pregătește pentru partida cu Sepsi, de pe teren propriu, programată luni, de la 21:30.