Andone cere 6 milioane de euro pentru transferuri: "Asa sigur iau titlul!"

Ioan Andone Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 16 Mai 2010, 20:38
Data actualizarii: Duminica 16 Mai 2010, 20:40

Brasov 1-1 Rapid | Ioan Andone spune ca ar ramane la Rapid, dar ca George Copos trebuie sa ii garanteze 33 de jucatori pentru sezonul urmator si un buget de sase milioane de euro.

"Rezultat echitabil, chiar daca am egalat in minutele de prelungire. Din pacate, arbitrul a stricat jocul, l-a scapat din mana. Trebuia sa dea al doilea cartonas galben la mai multi jucatori, si de la noi, si de la ei, si sa-i potoleasca.

Fotbalul e un sport barbatesc, dar trebuie sa simti si cand sa-i taxezi pe jucatori, si cand nu. A fost un meci tensionat, cu multe atacuri peste limita regulamentului. Brasovul a reusit sa conduca impotriva cursului jocului. Am inscris dupa mai multe ocazii ratate.

Din pacate, suntem la mana TAS, pentru a sti daca prindem sau nu Europa League. Eu am venit pentru 10 etape si sunt destul de departe de obiectiv. Daca mi se ofera un lot de 33 de jucatori, pot sa ma bat la campionat, iar daca as avea sase milioane de euro pentru transferuri, chiar l-as castiga", a spus Andone.