Amariei: "A fost hotie pe fata. Arbitrii ne-au furat semifinala. Ar trebui suspendati pe viata!"

Data publicarii: Sambata 15 Martie 2008, 22:28
Data actualizarii: Sambata 15 Martie 2008, 22:28
"NU AM AVUT IN VIATA MEA ASA ARBITRAJ"

Mediafax / U Jolidon Cluj a ratat calificarea in semifinalele Cupei Cupelor, acolo unde o astepta o alta echipa romaneasca, Rulmentul Brasov. Victoria la sase goluri din tur nu a fost suficienta pentru clujence. Cu Amariei eliminata, Jolidon nu a rezistat in Croatia. Amareiei spune ca nu a avut in viata lor un asa arbitraj si ca U a avut parte de o hotie pe fata:

"A fost hotie pe fata. Arbitrii din Ucraina au fost montati sa ne elimine, s-a vazut inca de la inceput. La noi fiecare a doua pasa era joc pasiv si am avut peste 20 de eliminari de cate doua minute. Am fost eliminata  imediat dupa pauza, cu rosu direct, la un fault care putea fi si fault in atac. Capitanul echipei Ani-Senocico a primit si ea rosu in partea a doua, iar ultimele sase secunde din meci, la 38-31, nici nu au mai existat. Ne-au furat la timp si, daca marcam atunci ne calificam, pentru ca aveam mai multe goluri marcate in deplasare. Nu stiu ce sa zic, poate croatii au avut bani mai multi si au stiut ce butoane sa apese. In toate cariera mea nu am intalnit astfel de arbitraj. Ar trebui suspendati pe viata, nu doar pentru ca am ratat noi semifinalele ci pentru ca strica toata frumusetea sportului", a declarat Amariei.