"Am avut adversari de talie europeana!" Ce spune Chirila dupa infrangerea cu Dinamo

Dinamo CSMS Iasi Ionut Chirila Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Septembrie 2014, 23:12
Data actualizarii: Sambata 20 Septembrie 2014, 23:18

Dinamo 1-0 CSMS Iasi | Dinamo a urcat pe locul 4 dupa victoria cu Iasiul. Chirila nu intra in panica. 'Echipa mea e in crestere' - anunta antrenorul lui CSMS.

Chirila se asteapta ca victoriile sa vina in urmatoarele etape. In Stefan cel Mare, moldovenii au pierdut greu. Urmeaza Chiajna lui Sumudica pe teren propriu pentru Iasi.

"Am controlat jocul in prima repriza, sunt mandru ca am construit faze si de 10-12 pase in terenul lui Dinamo. E un lucru important, am aratat personalitate, am aratat spirit de sacrificiu. Dinamo are valori individuale superioare. Rotariu, Bilinski, Alexe sunt jucatori de nivel european. Am condus in mare parte din timp, golul a venit pe o greseala copilareasca, am avut si bara, si o ocazie uriasa in repriza a doua.

Am fost o echipa unita, imi felicit baietii pentru asta. Noi construim, construim in liniste, echipa asta va fi construita in 6 luni. Avem potential, am intalnit cel mai bun adversar de cand sunt eu la echipa si ne-am descurcat. Chiajna nu va arunca niciodata", a spus Ionut Chirila la Look TV.