Adrian Mititelu, mesaj categoric după eșecul usturător cu FCSB: „Vă garantez!”

FCSB Adrian Mititelu FCU Craiova Superliga Superliga Adrian Mititelu
Data publicarii: Luni 17 Iulie 2023, 09:56
Data actualizarii: Luni 17 Iulie 2023, 09:55

FCU Craiova a pierdut cu FCSB, scor 1-3.

Cele două echipe s-au întâlnit pe Stadionul Municipal „Constantin Diță” din Târgu Jiu. FCU Craiova a pierdut categoric, după ce a prestat un joc care poate fi îmbunătățit cu mult.

Adrian Mititelu, patronul oltenilor, a vorbit după meci și a garantat faptul că FCU Craiova va ajunge în play-off-ul Superligii. La fel cum spera și anul trecut, când trupa din Bănie a fost la un milimetru de primele șase.

„Eu vă garantez că această echipă va juca în play-off. Așa cred eu. Mulți văd, puțini pricep. Eu așa cred, echipa asta va juca în play-off. Atenție, vă spun după un 1-3 fără drept de apel cu FCSB, nu pe fond de entuziasm după o victorie.

Probabil FCSB e favorită la titlu, mai ales că noi, în ultimii doi ani, am jucat în prima etapă cu câștigătoarele. Dacă s-ar respecta și acum, FCSB ar trebui să fie campioană", a spus Adrian Mititelu, la GSP Live.

FCU Craiova - FCSB 1-3

• „Roș-albaștrii” au început în forță meciul de pe Stadionul Municipal „Constantin Diță” din Târgu Jiu

David Miculescu a deschis scorul (minutul opt), iar Florinel Coman a majorat diferența nouă minute mai târziu (minutul 17). În repriza secundă, Malcom Edjouma a dus scorul la 3-0 (minutul 60).

10 minute mai târziu, Sekou Sidibe a înscris golul de onoare pentru FCU Craiova (minutul 70), iar tabela a rămas nemodificată până la fluierul final al arbitrului Radu Petrescu.

Echipele de start

• FCU Craiova: Popa - Compagnucci, Paramatti, Danny, Mascarenhas - Achim, Albu - Baeten, Bahassa, Van Durmen - Chițu
  • FCSB: Târnovanu - Pantea, Haruț, Dawa, Radunovic - Șut, Olaru, Djokovic - Băluță, Miculescu, Coman